Burçlar Nasıl Oluşur ve Neleri İfade Eder?

Burç Nedir?

Her gün gazeteyi alıp yaşamımızın seyrini belirlemek için burç yorumlarına bakmaya ihtiyaç duyarız. Peki bu denli önemsediğimiz burç ne demektir? Burç; doğduğunuz an Güneş'in hangi pozisyonda yer aldığını gösteren göksel bir alanın sembolik tanımıdır. En genel tanımıyla burçlar, takımyıldızlarından oluşur. Bu haliyle bile yeterince büyüleyici değil midir? Burçlar ateş, toprak, hava ve su olmak üzere dört kategoriye ayrılır. Her kategoride üç adet burç yer alır. Gökyüzü Sümerler'den bu yana düzenli ve sürekli olarak gözlemlenmiştir. Gökyüzünün döngüleri analiz edilmeye çalışılmıştır. Her insan, Zodyak'taki burcunda yer alan temel karakteristik özelliklerle şekillenir. Tüm benliği burçların şekillendirdiğini söylemek doğru olmaz. Fakat burçların yaşamımızın etrafında ince bir sarmaşık gibi dolandığını kim inkar edebilir?

Ay Burcu Nedir?

Burç konusu onlarca farklı başlığa ayrılabilir. Bunlardan belki de en duygusal olanı, ay burcudur. Çünkü ay burcu, karakterimizin dışa yansıttığı duygusal yanımızı temsil etmektedir. Dolayısıyla Merkür ile birlikte zihinsel tarafımızı açığa çıkarır. Ay burcu, kişiliğimizi açıklamak gerektiğinde kullanılır ve Ay Zodyak'ta oldukça hızlı hareket etmektedir. Her burç yaklaşık iki buçuk günlük bir sürede geçilir. Kısacası Zodyak'daki toplam seyahat bir ay sürer ve ay sonunda tamamlanmış olur.

Yükselen Burç Nedir?

Astrolojide önemli bir yer işgal eden bir başka konu ise yükselen burçlardır. Yükselen burcunuz daha çok dış görünüşünüzü temsil etmektedir. Nasıl göründüğünüz ve kendinizi nasıl gördüğünüz, yükselen burç alanına dahildir. Aynı zamanda yönetici gezegen ve ay ile bağlantılı biçimde başkalarının da sizi nasıl gördüğünü tanımlar. Doğum saatinize bakılarak bulunduğu için daha spesifik özellikler taşır. Yükselen burç, sizin doğum anınızda ufuk çizgisinden yükselmektedir ve tüm burçların ufuktan yükselmesi yalnızca bir güne tekabül eder.

Burçlar yaşamımızda renkli bir harita çizse de, gideceğimiz yollara kendimiz karar veririz. Bu bakımdan, burçların ve etkilerinin anlamlarını bilmeliyiz fakat irademizin bize ait olduğunu da asla unutmamalıyız.

REKLAM
İLGİLİ HESAPLAMA ARAÇLARI
YORUMLAR